A Szentlélek kapcsolatot teremt köztünk

2018. május 17., címkék: pünkösd, erdélyi egyházkerület, református egység, kató béla, pünkösd 2018

Az idén pünkösd előtt készültünk a 2009. május 22-én kinyilvánított magyar református egység tizedik, méltóságteljes megünneplésére. A kettős ünnep veti fel a kérdést: vajon megéljük-e valóban a célul kitűzött egységet, és valóban az Isten szerinti-e a létrejött egység? – Kató Béla erdélyi püspök írása a magyar református egység napjára.

Nincsenek egyedül

2017. július 05., címkék: debrecen nagytemplom, közös zsinat, református egység, Közös Zsinat, Debrecen, debrecen

A Luxemburgi Magyar Protestáns Egyesület is csatlakozott a Magyar Református Egyházhoz annak június 24-én Debrecenben megtartott közös zsinatán. Nyugatra szakadt testvéreinkről lelkipásztorukkal, Petró Lászlóval beszélgettünk.

Óhajtjuk a tárgyalást, a párbeszédet

2011. május 18., címkék: szlovákiai keresztyén egyház, fazekas lászló, interjú, református egység

Mindnyájan egy nép, egy nemzet körébe születünk. Ez meghatározza identitásunkat. Saját népünk körében élve kapjuk a hit ajándékát, ez egybekapcsol mindenkivel - fogalmaz Fazekas László püspök a Pravda című napilap kérdésére válaszolva.